Australijskie piekło w Książnicy Płockiej

Już w poniedziałek 15 lutego o godz. 18.00 w Książnicy Płockiej odbędzie się spotkanie z płockim pisarzem Radosławem Lewandowskim. Tematem będzie promocja jego najnowszej powieści “Australijskie piekło”.

Według autora i wydawcy powieść to: Osnuta na faktach powieść rozmachem nieustępująca „Buntowi na Bounty”. Studium siedemnastowiecznej Europy w ogniu religijnych wojen, siermiężna rzeczywistość morskich wypraw pełna podstępów, szaleńczej odwagi, gwałtów, honoru i… miłości. Wszystko w otoczeniu nieskrępowanej przygody: lądowych i morskich bitew i wypraw w głąb Czarnego Lądu.

W powieści „Australijskie Piekło” autor w twórczy sposób, za pomocą osnutej na faktach fabuły relacjonuje historyczny rejs holenderskiego statku „Batavia” z początku XVII wieku. Statek wyruszył z Amsterdamu na Jawę, by po wielomiesięcznej, pełnej przygód podróży, zawinąć dla uzupełnienia prowiantu w okolice Przylądka Dobrej Nadziei. Ostatecznie rozbił się u wybrzeży Australii. Rozbitków czekała wielomiesięczna gehenna pełna mordów, gwałtów, intryg, ale i bezprzykładnego bohaterstwa.

Spotkanie odbędzie się w formule online. Link dostępny będzie na stronie internetowej i profilu FB Książnicy. Spotkanie poprowadzi Andrzej Zarębski.

Radosław Lewandowski, który dla literatury porzucił karierę w administracji publicznej, jest miłośnikiem literatury, filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką, kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów. Te pasje odzwierciedlają się w jego książkach. A ma na swoim koncie już kilka powieści. Seria „Wikingowie” składa się z czterech części: „Kraina Proroka”, „Topory i sejmitary”, „Wilcze dziedzictwo”, „Najeźdźcy z Północy”. W serii „Yggdrasil” ukazały się dwa tomy: „Exodus” i „Struny czasu”. Radosław Lewandowski dzieli się również z początkującymi literatami swoim doświadczeniem na polu self-publishingu. Jest autorem następujących pozycji: „Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!” oraz „Kuchnia pisarza”, która wydana została przez Książnicę Płocką.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *