Droga Krzyżowa w Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich

Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to jest 19 lutego 2021 r.

Inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski została podjęta w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego wezwał, aby solidarnie wziąć na siebie odpowiedzialność za ból braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się dziś o godz. 17.00 – w Dniu modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego – sprawowane będzie w bazylice katedralnej w Płocku pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery i z udziałem ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Biuro Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży we współpracy z Koordynatorem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz diecezjalnymi i zakonnymi duszpasterzami osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym, przygotowało materiały duszpasterskie pod nazwą „Wspólnota ze Zranionymi”. Znajdują się na stronie www.wspolnotazezranionymi.pl. Skorzystanie z tych materiałów da możliwość przeżywania tego wydarzenia osobom, które z powodu pandemii nie będą mogły uczestniczyć w nim w świątyniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *