Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy odwiedli młodą kobietę od próby targnięcia się na własne życie. 33-latka była już przygotowana na desperacki krok, ale spokojne i zrównoważone podejście mundurowych do tej niecodziennej i dość trudnej sytuacji, powstrzymało ją przed tą decyzją. Mieszkanka województwa kujawsko – pomorskiego, po rozmowie z policjantami poddała się pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych.

W poniedziałek policjanci otrzymali komunikat o prowadzonych poszukiwaniach młodej kobiety z województwa kujawsko – pomorskiego, która według rodziny chce odebrać sobie życie. Według informacji kobieta mogła udać się do Płocka. Wszystkie patrole na terenie miasta i powiatu płockiego, zgodnie z podanymi informacjami zwracały uwagę m.in. na pojazd, którym miała poruszać się 33-latka.

Patrolujący ulice miasta policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, w pewnym momencie na jednym z parkingów zauważyli zaparkowanego pomiędzy innymi pojazdami seata, którym poruszała się poszukiwana. Zachowując spokój i opanowanie podeszli do pojazdu za kierownicą, którego siedziała młoda, zapłakana kobieta. Policjanci podjęli spokojną rozmowę z zdesperowaną kobietą. Zauważyli również, że na siedzeniu obok niej leżał alkohol, przygotowana lina i środki psychotropowe. 33- latka trzymała w ręku telefon z pożegnalną wiadomością do swoich bliskich, którą wysłała.

tłumaczy Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Po kilkunastu minutach rozmowy z policjantami kobieta uspokoiła się. Na miejsce mundurowi wezwali karetkę pogotowia, której ratownicy udzielili kobiecie pomocy.

Gdyby nie spostrzegawczość policjantów i ich spokojne, zrównoważone podejście do trudnej i niecodziennej sytuacji, nie wiadomo jaki byłby finał prowadzonych poszukiwań. Najważniejszy jest fakt, że odwiedli od desperackiego kroku kobietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *