Lodołamacze kolejny dzień walczą z zatorem na Wiśle [FILM]

Kolejny dzień walki z zatorem na Wiśle. Dziś lodołamacze rozbijały zator lodowy o długości około 7 km. Na tym odcinku pracowało 8 lodołamaczy. Dzisiaj rano dzięki dobrym warunkom hydrologicznym rozpoczęto zrzut kry ze Stopnia Wodnego Włocławek. 

Nadal alarmy przeciwpowodziowe obowiązują dla: Miasta Płock, Gminy Bodzanów, Miasta i Gminy Wyszogród oraz Gąbin, Gmin: Mała Wieś, Słupno, Słubice, Nowy Duninów oraz na terenie Wykowa i Rydzyna, a także w Słupnie dla ulic Bocianiej, Gołębiej, Sokolej, Wroniej, Żurawiej, Nad Słupianką, Zielonej i Pocztowej.

Chcemy przyśpieszyć ich dotarcie do Płocka i dlatego prof. dr hab. Bogusław Pawłowski z UMK w Toruniu na nasze zlecenie przygotowuje od kilku dni ekspertyzę dotyczącą przebiegu zjawisk lodowych i zagrożenia zatorowego w rejonie Płocka. Już wykonane zostały badania miąższości warstw lodu w wybranych przekrojach poprzecznych koryta Wisły. Wyniki tych prac w zakresie struktury i stopnia wypełnienia koryta lodem na granicy miasta z Popłacinem przekażemy jutro (22 lutego) Wodom Polskim, aby usprawnić prace lodołamaczy w tym rejonie.

poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowym Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

Dziś, kolejny dzień lodołamacze pracowały na terenie gminy Nowy Duninów na wysokości Woli Brwileńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *