„Operetki czar” – muzyczna podróż do świata wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentelmenów.

Przed nami kolejny koncert płockich symfoników z udziałem publiczności – 26 lutego o godzinie 19 w sali koncertowej PSM. Tym razem POS przygotowała prawdziwą gratkę dla wielbicieli tzw. gatunku lekkiego. Program złożony jest z najpopularniejszych hitów operetkowych i operowych wszech czasów. To muzyczna podróż do baśniowej krainy – świata wprost ze snu pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentelmenów.

Najpiękniejsze arie zaśpiewa niezwykle utalentowana sopranistka – Aleksandra Olczyk, która wzięła udział w 55. International Music Festival, gdzie we współpracy z Orkiestrą Filharmonii Narodowej wystąpiła na deskach Tokyo Metropolitan Theater. Ma na swoim koncie również występy w Wiedniu, Salzburgu oraz Sztokholmie. Z powodzeniem wykonywała też koncertowe wersje oper „Cyganeria” Giacoma Pucciniego (Musetta), „Świat na księżycu” Josepha Haydna (Flaminia), a także partie solowe w utworach oratoryjno-kantatowych, między innymi w „Exsultate, jubilate” i „Requiem” Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Ein Deutsches Requiem” Johannesa Brahmsa czy oratorium „Chrystus na Górze Oliwnej” Ludwiga van Beethovena.

W 2019 roku odniosła sukcesy w rolach Zofii w „Kawalerze srebrnej róży” Richarda Straussa (Hessisches Staatstheater Wiesbaden), Donny Fiorilli w „Turku we Włoszech” Gioacchina Rossiniego oraz Blondy w „Uprowadzeniu z seraju” Wolfganga Amadeusa Mozarta (2013 Warszawska Opera Kameralna). Zachwycała publicznoś

jako Gilda w operze „Rigoletto” G. Verdiego, zarówno w Polsce (Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki w Poznaniu) jak i za granicą ( Wiesbaden, Hof).

Sezon 2020/2021 przyniesie artystce liczne debiuty, między innymi rolę Hrabiny de Folleville w „Podróży do Reims” Gioacchina Rossiniego (Opera w Zurychu) oraz tytułowej postaci „Traviaty” Giuseppe Verdiego w Hessisches Staatstheater Wiesbaden, gdzie wykona również partię Gildy w jego „Rigoletcie”. Najważniejszy z debiutów zaplanowano jednak na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, gdzie Aleksandra Olczyk odegra rolę Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta, co będzie miało również miejsce w Operze Wiedeńskiej. W jej postać wcieli się ponadto na festiwalu w Glyndebourne.

Występy artystki wzbudzają sensacje prasy i krytyki za granicą, czego dowodem są liczne, euforyczne recenzje oraz honory takie jak nominacja do prestiżowej australijskiej nagrody The Helpmann Award w kategorii Best Female Performer in a Supporting Role in an Opera. Dynamicznie rozwijająca się kariera śpiewaczki została również doceniona w Polsce, gdzie została laureatką Koryfeusza Muzyki Polskiej 2020 w kategorii „Odkrycie Roku”.

Od pulpitu dyrygenckiego płockich symfoników poprowadzi maestro Marek Wroniszewski – zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Asystował wielu wybitnym dyrygentom, takim jak: Michaił Jurowski (nagranie i współczesne światowe prawykonanie opery Antona Rubinsteina Mojżesz), Gabriel Chmura, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Boreyko, Piotr Gajewski. W 2017 r. został uhonorowany Medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków „Za zasługi dla muzyki polskiej”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie biletowej POS, ul. Bielska 9/11, tel. +48 24 364 10 85 lub online

https://orkiestraplock.bilety24.pl (ze względu na obowiązujące restrykcje – ilość miejsc jest ograniczona).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *