Pijani i bez uprawnień holowali samochód

Wczoraj policjanci z posterunku w Bodzanowie zatrzymali do kontroli dwa holujące się pojazdy. Jak się okazało kierujący, zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi. Obaj mieli po półtora promila alkoholu w organizmie oraz nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj przed północą patrolujący teren gminy, policjanci z posterunku w Bodzanowie, zauważyli na drodze dwa holujące się auta – opla i alfę romeo. Uwagę mundurowych zwrócił styl jazdy kierowców. Wyglądało na to, że nie do końca radzą sobie z ich kontrolą na śliskiej nawierzchni. Policjanci postanowili zatrzymać pojazdy do kontroli.

Okazało się, że 22-letni kierowca opla, holujący alfę, ma w organizmie ponad półtora promila. Badanie policyjny alkomatem drugiego kierowcy również wykazało, że jest nietrzeźwy. 19-latek miał w organizmie blisko półtora promila. I jak by tego było mało, obaj nie mieli prawa usiąść za kierownicą, ponieważ nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkańcy powiatu płockiego po czynnościach zostali zwolnieni. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *