Pijani kierowcy za kółkiem

Aż czterech nietrzeźwych kierowców wyeliminowali z ruchu płoccy policjanci. Wśród nich był 34-latek, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Jak by tego było mało, okazało się, że mieszkaniec powiatu płockiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i zdrowy rozsądek na drodze.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” pod wpływem alkoholu wykazują się całkowitym brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dlatego nie ma i nie będzie ze strony płockich policjantów przyzwolenia na lekceważenie przepisów w tym zakresie i narażania na niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Weekendowe kontrole trzeźwości kierowców, doprowadziły do wyeliminowania z ruchu aż czterech kierowców z ,,promilami”. Wśród nich był również 34-latek, który doprowadził w sobotni wieczór do zdarzenia drogowego w powiecie płockim. Nie dość, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu to wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 34-latek został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Niestety, nie tylko on wykazał się całkowitym brakiem rozsądku. Niechlubnym rekordzistą weekendowych kontroli trzeźwości, okazał się 45-latek. Mieszkaniec powiatu płockiego, kierował peugeotem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Już stracił swoje uprawnienia, ale dalsze konsekwencje prawne jeszcze przed nim. 

Pozostali nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymali w Płocku oraz na terenie gminy Drobin. Grozi im kara nawet dwóch kilku lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *