Rząd luzuje część obostrzeń. Co się zmieni?

Rząd luzuje obostrzenia, od 12 lutego będzie można pójść do kina czy na basen. Na dzisiejszej konferencji premier Morowiecki poinformował o kolejnych zmianach.

Przez ostatnie tygodnie uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, zagranicznych i polskich ekspertów oraz Rady Medycznej. Decyzja ta nie była łatwa i, co szczególnie podkreślam, wciąż jest obarczona ryzykiem. Nasza dotychczasowa strategia walki z epidemią przynosi rezultaty, ale wszyscy widzimy, jak agresywnie zachowuje się wirus, dlatego musimy postępować bardzo ostrożnie.

– mówił premier Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie poinformował, że 12 lutego otwarte zostaną

  • baseny;
  • hotele – przy zachowaniu limitu 50% obłożenia i reżimu dostarczania posiłków do pokoi;
  • stoki narciarskie,
  • teatry i kina – przy zachowaniu limitu 50% miejsc na widowni, z obowiązkiem zakrywania ust i nosa;
  • boiska, korty oraz amatorskie formy uprawiania sportu, bez udziału publiczności i z wyłączeniem zamkniętych boisk i hal.

Jedyną rozsądną taktyką jest podejście “otwierania krok po kroku”. Będziemy tu ściśle współpracować z przedsiębiorcami i przedstawicielami każdej z otwieranych branż. Walka z wirusem nauczyła nas, że niczego nie możemy być pewni raz na zawsze. Jednak jeśli zachowamy dyscyplinę i utrzymamy ten dwutygodniowy rytm stopniowego otwierania gospodarki, to myślę, że dalsze etapy to nieodległa perspektywa. Nikt w tym trudnym czasie nie pozostanie sam. Postaramy się pomóc każdemu, kto ucierpiał przez pandemię

– zapewnił premier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *