Siatkarze znów w barwach Wisły Płock

Na przestrzeni lat w płockim klubie działało wiele sekcji sportowych. W 2017 roku do sekcji piłkarskiej dołączyły esportowa i bokserska, a teraz czas na kolejną.

W czerwcu 2010 roku Wisła Płock po raz pierwszy w historii stała się klubem jednosekcyjnym. Wówczas likwidacji uległa sekcja piłki ręcznej. Do kwietnia 2017 nic pod tym względem się nie zmieniało, aż w końcu otworzyliśmy się na nowy rodzaj współzawodnictwa – eSport. Niewiele później reaktywowaliśmy także sekcję bokserską, a cały rok 2017 kończyliśmy jako klub trójsekcyjny.

Teraz po 33 latach przerwy pod skrzydła wraca sekcja piłki siatkowej mężczyzn. To następny powrót do korzeni i chlubnej tradycji, sięgającej lat 1955 – 1988. Przed laty największym sukcesem siatkarskiej sekcji Wisły była walka w turnieju barażowym o awans do II ligi, ale wielu siatkarzy rodem z Płocka dało się poznać nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Byli to między innymi reprezentant Polski Zbigniew Ferszt (Płomień Milowice) czy dwukrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski Mariusz Sobczak (AZS Olsztyn). Płocczaninem jest również mistrz świata juniorów i seniorów Bartosz Kwolek, reprezentujący barwy klubu Verva Warszawa Orlen Paliwa, a na Plus Ligowych parkietach z bardzo dobrej strony pokazuje się także inny przedstawiciel naszego miasta Paweł Halaba (Aluron Zawiercie).

Po długiej przerwie męska siatkówka klubowa wróciła do Płocka w 2020 roku. Klub MUKS Volley Płock zagrał wówczas w IV lidze, ale rozgrywek nie dokończono. W obecnym sezonie drużyna występuje poziom wyżej, obecnie zajmując 5. miejsce w tabeli, ale ambicje sięgają zdecydowanie wyżej.

W tym celu nawiązano współpracę z klubem Metro Warszawa, słynącym w kraju z doskonałej pracy z młodzieżą. Pierwszym celem jest awans do II ligi, przy jednoczesnym rozpoczęciu szkolenia młodzieży. Liczymy, że adepci siatkówki pod skrzydłami Wisły Płock będą mieli szansę rozwoju. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasze miasto doczeka się kolejnych siatkarskich talentów na miarę Bartosza Kwolka

 – powiedział Jerzy Chęciński, odpowiedzialny za rozwój sekcji piłki siatkowej.

Kiedyś już to mówiłem, ale mimo to powtórzę. Wisła Płock nie powinna kojarzyć się jedynie z dwoma wiodącymi dyscyplinami, jakimi niewątpliwie są piłka nożna i piłka ręczna. To także kilkanaście innych sekcji, które działały w klubie na przestrzeni lat. Cieszymy się, że po długiej przerwie do wiślackich sekcji dołączy piłka siatkowa mężczyzn 

– dodał Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *