Skoczył z mostu, trafił w przerębel

O krok od tragedii. Służby patrolujące Wisłę uratowały mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Skoczył z mostu im. Legionów Piłsudskiego. Trafił w przerębel.

Do zdarzenia doszło około godz. 13.10. 48-letni mieszkaniec Gostynina próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna skoczył z mostu do skutej lodem Wisły. Zdarzenie zauważył patrol straży miejskiej, który przystąpił do interwencji. W pobliżu byli też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej patrolujący brzeg rzeki, którzy wyciągnęli desperata z wody (mężczyzna nie spadł na lód tylko do wody).

Na miejscu w związku z sytuacją powodziową były służby ratownicze i poszkodowany natychmiast udzielono pierwszej pomocy.

Zanim na miejsce przybyła straż pożarna i pogotowie, strażnicy miejscy wspólnie z 10 żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej utworzyli żywą linę. Złapali się za ręce i posuwali się w głąb rzeki aż ostatni osoba dosięgnęła osobę topiącą się. Udało się wydobyć mężczyznę na brzeg i przekazać przybyłemu w między czasie zespołowi medycznemu karetki pogotowia.

mówi kpr. Cezary Okraszewski z 64 batalion lekkiej piechoty w Płocku

Został przetransportowany karetką do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *