Terytorialsi w Słupnie

Na wniosek Wojewody Mazowieckiego siły i środki 6 Mazowieckiej Brygady OT zaangażowane w akcję przeciwpowodziową na terenie powiatu płockiego zostały zwiększone. Wczoraj do akcji w Wyszogrodzie skierowano 40 żołnierzy, którzy wspólnie ze strażakami zabezpieczali posesje przed wodą.

Do pomocy przy patrolowaniu, naprawianiu wałów przeciwpowodziowych zadysponowani zostali Terytorialsi.

Po podtopieniach, do których doszło 9 lutego i opanowaniu sytuacji w rejonie Płocka, żołnierze przez ostatnie dni wspierali służby mundurowe jedynie w patrolowaniu wałów. Wczoraj ze względu na pogarszającą się sytuację w miejscowości Wyszogród – ciągle rosnący stan wody oraz w związku z ogromnymi zniszczeniami, których na tym terenie dokonały bobry do zabezpieczania domów i posesji przed wodą poprzez budowę wałów na bazie worków z piaskiem skierowano do pomocy 40 żołnierzy 64 w Płocku, 65 w Pomiechówku oraz kompanii saperów.

Dziś do akcji skierowano 55 żołnierzy. Kolegów z Płocka zmienili Terytorialsi z Grójca i Radomia. Obecnie 15 żołnierzy wspiera działania strażaków w Płocku przy monitorowaniu wałów, natomiast 40 realizuje zadania w miejscowości Słupno. Wszystkie działania podejmowane są w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego (WZZ).

O godzinie 14.00 poziom wody w Wiśle wynosił:

Grabówka – 351 cm, mniej o 1 cm; PKN Orlen – 710 cm, mniej o 5 cm; Brama p.pow. – 308 cm, mniej o 12; Borowiczki – 368 cm, mniej o -7; Wyszogród – 642 cm, mniej o 2 cm; Kępa Polska – 564 cm, bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *