Wisła coraz bardziej niebezpieczna. Kolejne miejsca zagrożone

Wisła coraz bardziej zagraża. Poziom wody podnosi się bardzo szybko. Nad wodą pracują strażacy, służby, terytorialsi, ale także mieszkańcy. Po południu ewakuowano mieszkańców ulicy Gmury. Swoje domy opuściło 115 osób. Część przebywa u rodziny, przyjaciół, kilka osób skorzystało z pomocy miasta i przebywa w Płockiej Bursie. Woda na Gmury wdarła się na podwórka, podeszła pod domy. Teraz służby pomagają na ul. Nadwiślańskiej. Tam przez podnoszący się stan wody robi się niebezpiecznie.

foto Urząd Gminy Słupno
foto OSP Kępa Polska
foto Michał Sosnowski

Strażacy, służby, terytorialsi, ale i płocczanie pomagają by przygotować się na każdy scenariusz. Na ul. Nadwiślańskiej pracują, by przygotować worki z piaskiem. To w tym momencie jedyne zabezpieczenie przed wodą.

Kolejną zagrożoną podtopieniem ulicą Płocka jest ul. Raczkowizna na osiedlu Borowiczki. Występują podtopienia w związku z tzw. cofką z Wisły, która wpływa korytem rzeki Słupianki. Służby zadysponowały na miejsce piasek i worki. Mieszkańcy zabezpieczają posesje przed zalaniem.

Stan wody Wisły w Płocku o godz. 22.00: Borowiczki – 452 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm) Grabówka – 457 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm) Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 380 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm) Nabrzeże PKN – 779 cm (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm)

Niebezpiecznie robi się również w innych miejscowościach wzdłuż Wisły. Woda podnosi się w Kępie Polskiej. Tam po 21.00 woda przekroczyła stan ostrzegawczy. Sięga już 450 cm. Stany alarmowe Wisła przekroczyła również w okolicach Słupna. W Wykowie wodowskaz po 21.00 wskazywał ponad 510 cm.

Wszystkie służby postawione są w stan najwyższej gotowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *