Wody Polskie podejmą próbę lodołamania

W sobotę, wszystko na to wskazuje, Wody Polskie podejmą próbę lodołamania. Takie deklaracje padły na powiatowym sztabie zarządzania kryzysowego. Sytuacja na Wiśle systematycznie się poprawia – wodowskazy wskazują kilkucentymetrowe spadki.

To dobra wiadomość, bo poziom sytuacja na Wiśle wolno się stabilizuje. Jak informuje ratusz – do Zbiornika Włocławskiego na wysokości Płocka w ciągu ostatniej doby wpływa z południa Polski tyle samo wody, co wypływa na stopniu wodnym Włocławek. Zrzut wody na zaporze odbywa się ze średnią prędkością 1400 tys. m3/s. W rejonie Płocka występuje obecnie 6 stale monitorowanych przez PSP punktów, gdzie miejscowo dochodzi lub może dojść do podtopień: ul. Gmury, ul. Nadwiślańska, Centrum Konferencyjno-Piknikowe ul. Parowa 10, DK 62 w Woli Brwileńskiej i ujecie wody Grabówka.

Strażacy i żołnierze zabezpieczają ujęcie wody Grabówka, patrolują ul. Grabówka i osiedle Borowiczki.

W rejonie Płocka działa obecnie 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej + w odwodzie kompania „Mazowsze”, 80 żołnierzy z 65 blp WOT z Pomiechówka, 41 policjantów, 24 strażników miejskich oraz pracownicy i pojazdy ZUM Muniserwis – podaje urząd miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *