Z Egiptu do Płocka. Nowy bramkarz w ORLEN Wiśle Płock

Bramkarz Abdelrahman Homayed dołączył do ORLEN Wisły Płock. Do końca sezonu 2020/21 będzie w klubie na zasadzie wypożyczenia. 21-letni Egipcjanin występuje na co dzień w klubie Al Ahly S.C.

foto SPR Wisła Płock

Ivan Stevanović wciąż zmaga się komplikacjami zdrowotnymi po przejściu zarażenia Covid-19. Przebywa obecnie w Chorwacji i pozostaje pod opieką lekarzy. Wobec tego Adama Morawskiego w bramce wesprze Abdelrahman Homayed, który dołączy do drużyny na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/ 2021.

Jest to nasz kolejny awaryjny transfer w tym sezonie. O tym, kiedy Ivan Stevanović będzie mógł do nas wrócić, zadecydują wyniki kolejnych badań, niemniej prawie dwa miesiące przerwy w treningach na pewno odbije się na jego dyspozycji. Choć napływają do nas pozytywne wieści na temat stanu zdrowia Ivana, to nie mamy pewności, czy jeszcze będzie zdolny nam pomóc. Dlatego do końca sezonu z drużyną trenował będzie Abdelrahman Homayed. Od razu rozwieję wątpliwości, zawodnik ten ma ważny kontrakt ze swoim klubem do 2024 roku, więc jest to rozwiązanie tymczasowe.

– mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Homayed to brązowy medalista mistrzostw świata juniorów oraz młodzieżowy mistrz świata z 2019 roku, na których został wybrany do Drużyny Gwiazd. W tym roku brał udział w niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Egipcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *