Argentyńskie rytmy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną online

„W głowie mam ciągle Bacha, Schumanna i Mozarta i troszeczkę tanga”. W ten sposób określał swoje zainteresowania muzyczne Astor Piazzolla, którego nazwisko brzmi dzisiaj niczym synonim tanga.

Wirtuoz bandoneonu, kompozytor, artysta o włoskich korzeniach przyszedł na świat 100 lat temu w argentyńskim mieście Mar del Plata. Piazzolla zapisał się w historii muzyki jako artysta, który zrewolucjonizował klasyczne tango, tworząc styl „Tango Nuevo”. Łączył w nim charakter tradycyjnego argentyńskiego tańca, elementy barokowych form muzycznych, wpływy jazzu i burzliwe emocje nowojorskich dzielnic biedy (gdzie przez pewien czas mieszkał). W Buenos Aires był zarówno uwielbiany, jak i nienawidzony za to, że ośmielił się eksperymentować z dumą i narodowym klejnotem Argentyny. To właśnie Piazzolla stworzył oryginalny, niepodrabialny styl tanga daleko odbiegający od tradycyjnego wzorca. Dzięki Piazzolli, tango stało się znane na całym świecie, zyskując wielu zwolenników, a nawet wyznawców.

Przed nami kolejny koncert płockich symfoników w formie online – 19 marca o godzinie 19. Płocka Orkiestra Symfoniczna wraz z zespołem Zagan Acoustic zaprezentuje program pod nazwą „Piazzolla Fusion”.

Jest to wspólny projekt zespołu Zagan Acoustic i wokalistki Agi Brenzak prezentujący ponad dziewięćdziesiąt minut muzyki. Otwarte formy sprzyjające brawurowym improwizacjom, niecodzienne zestawienie instrumentów i zaskakujące dialogi pomiędzy muzykami. Na program koncertu złożą się kompozycje mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli.

Artysta koncertował na bandoneonie, którego nostalgiczne brzmienie jest podstawą wielu jego kompozycji. Interpretacje kwartetu Zagan Acoustic oraz wokalistki Agi Brenzak to podróż w świat wirtuozerii, tangowych rytmów, improwizacji oraz poruszających polskich i hiszpańskich tekstów.

Wśród popularnych utworów takich jak Libertango, Oblivion, L’evasion czy Escualo zabrzmią autorskie kompozycje zespołu Zagan Acoustic będące hołdem dla geniuszu Piazzolli. Zagan Acoustic wraz z Agą Brenzak wystąpią dla Państwa wspólnie z kwintetem Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Ariela Ludwiczaka.

Kod dostępu do transmisji online – 10 zł. Więcej informacji o wydarzeniu na www.orkiestraplock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *