Bez prawa jazdy, pod wpływem alkoholu – trafił do aresztu

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało, mężczyzna nie miał prawa wsiadać za kierownicę ponieważ ma orzeczony, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sobotnią noc, 43-latek spędził w policyjnym areszcie. Niestety, nie był to jedyny nietrzeźwy kierowca na płockich drogach podczas minionego weekendu.

Niewiele zabrakło aby w sobotnie popołudnie doszło do tragedii na drodze. Do niebezpiecznej sytuacji doprowadził nietrzeźwy kierowca volkswagena, który w Radzanowie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 43-latek może mówić o wielkim szczęściu, bo nie odniósł obrażeń, ale strach pomyśleć jakie skutki przyniosłoby zderzenie volkswagena z innym pojazdem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego, 43-latek nie miał prawa aby wsiadać za kierownicę ponieważ ma już orzeczony, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sobotnią noc, mieszkaniec powiatu płockiego spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje już sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety nie był to jedyny, nietrzeźwy kierowca na płockich drogach podczas minionego weekendu. W wyniku policyjnych kontroli z ruchu za jazdę pod wpływem środków odurzających, wyeliminowanych zostało jeszcze trzech kierowców.

Policjanci apelują!

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *