Gmina Brudzeń Duży rezygnuje z usług Komunikacji Miejskiej w Płocku. Mieszkańców gminy oraz gminy Stara Biała czekają zmiany

Od 1 czerwca gmina Brudzeń Duży rezygnuje z usług Komunikacji Miejskiej w zakresie transportu publicznego. Oznacza to, że autobusy linii 102 i 103 muszą mieć końcowe przystanki na terenie gminy Stara Biała.

Zmiana przewoźnika w gminie Brudzeń Duży wiąże się ze zmianami w gminie Stara Biała. Wraz z 1 czerwca Brudzeń Duży rezygnuje z usług Komunikacji Miejskiej w Płocku. Dla mieszkańców gminy Stara Biała wiąże się to ze zmianą tras autobusów.

Z sąsiednią gminą związani byliśmy dwiema liniami autobusowymi 102 i 103, które końcowe przystanki miały na ich terenie. Od 1 czerwca zmuszeni jesteśmy do zmian tras i przystanków końcowych na tych liniach. Naszą propozycją jest aby:• autobus linii 102 jadąc od Białej skręcił w lewo, przed zakładem PGO w drogę gminną 291318W i przejeżdżał przez Kobierniki, a następnie wracałby na starą trasę. Proponowane rozwiązanie z przyczyn technicznych eliminowałoby ostatni przystanek Kobierniki „Skrwa”• natomiast w przypadku linii 103 końcowym przystankiem byłaby pętla autobusowa w Mańkowie.

mówi wójt gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński

To propozycje gminy. Każdy mieszkaniec, który korzysta z tych linii może wyrazić swoją opinię do zaproponowanych rozwiązań. Swoje uwagi można wysłać na adres gmina@starabiala.pl lub poprzez profil facebooka Urzędu Gminy Stara Biała.

Dodajmy, mieszkańcy gminy Stara Biała będą mogli korzystać z usług przewoźnika, który będzie obsługiwał gminę Brudzeń Duży, a tym samym z tych samych przystanków co do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *