#LIGHTFORBELARUS w Płocku

Dziś płocczanie mają okazję wyrazić solidarność dla prodemokratycznych działań obywateli Białorusi. Na Urzędzie Miasta Płocka i Książnicy Płockiej zawisną biało-czerwono-białe flagi niepodległej Białorusi, a także flagi Polski i Miasta Płocka.

Od wielu miesięcy nasi sąsiedzi na Białorusi demonstrują przeciw ograniczeniom wolności, które narzuca im autorytarna władza. Głośno upominają się o swobody obywatelskie. Walczą o wolność i demokrację. W Polsce z przejęciem obserwujemy działania białoruskiej opozycji i niezłomną postawę białoruskiego społeczeństwa.

informuje Ratusz

Samorząd Płocka włącza się do akcji #LightForBelarus zainicjowanej, m.in. przez Narodowe Centrum Kultury i Instytut Adama Mickiewicza. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i wyrażenia w ten sposób swojej solidarności z sąsiadami z Białorusi. Akcja polega na iluminacji tego dnia siedzib instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w całej Polsce, Europie i na świecie kolorami flagi niepodległej Białorusi. W Płocku już dziś wywiesiliśmy białoruskie flagi.

Polskie społeczeństwo zupełnie niedawno dzięki determinacji, odwadze, ale i wsparciu, którego doświadczało na świecie, utorowało sobie drogę do demokracji. Wiemy doskonale i boleśnie się o tym wciąż przekonujemy, że swobody obywatelskie są zdobyczą niezwykle cenną, ale i kruchą. Wywieszając biało-czerwono-białe flagi chcemy okazać swoje wsparcie, solidarność i zaangażowanie tym, którzy dziś walczą w Mińsku i innych miastach i miejscowościach za naszą wschodnia granicą .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *