Nagroda główna dla spektaklu „W zielonej krainie Oz”

Teatr Dramatyczny w Płocku otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Kultura i multimedia w XIX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku za spektakl “W zielonej krainie Oz”. Spektakl został oceniony jako “plastyczny, mądry, interesujący i warty nagrody głównej”.

Fot. Szymon Kołodziejczyk

Największą dla nas nagrodą jest jednak to, że udział Teatru w tym konkursie spowodował, że razem mogliśmy współtworzyć ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU i wraz z Komitetem Ochrony Praw Dziecka jeszcze skuteczniej działać na rzecz dzieci i ich rodzin.

komentują nagrodę w Teatrze

Spektakl będzie można obejrzeć 13 i 14 marca o godz. 16.00 oraz 16 marca o godz. 10.00.

Fot. Szymon Kołodziejczyk

O spektaklu:

Zapraszamy w muzyczną podróż do zaczarowanej krainy Oz. Strach na Wróble nie ma rozumu, Blaszany Drwal chciałby mieć serce, Bojaźliwy Lew szuka odwagi. Nigdy by się nie spotkali, gdyby nie Dorota, która szuka drogi do domu. Nad Kansas, gdzie mieszkała z ciocią i wujkiem, nadciągnął wielki huragan i go zdmuchnął. Jest jeszcze Toto, pies Doroty, który chyba niczego nie potrzebuje. We czwórkę, tanecznym krokiem, ruszają słoneczną drogą do Szmaragdowego Grodu, gdzie mieszka Wielki Oz. Wielki Oz ma im dać wszystko, czego im brakuje, czyli rozum, serce, odwagę i dom. Ale czy rzeczywiście tak będzie? Wielki Oz pomaga tylko tym, którzy potrafią sobie sami radzić. Zapraszamy na w muzyczną podróż, podczas której nie usiedzicie na miejscach. Słoneczną drogą, tanecznym krokiem, wyruszcie z nami do kraju Manczkinów, zobaczcie pole zatrutych maków i poznajcie złą czarownicę. A nade wszystko – spotkajcie się z nami w teatrze!

zachęca reżyser Zbigniew Marek Hass

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *