Ponad 9 mln zł od samorządu Mazowsza na inwestycje w subregionie płockim

Remont drogi powiatowej Soczewka-Łąck, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie czy zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku to tylko niektóre z 7 projektów z subregionu płockiego, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych inwestycji ważnych dla rozwoju regionu.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, program znakomicie wpisuje się w prowadzoną przez samorząd województwa mazowieckiego politykę opartą na zasadach subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju.

Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe, nie byłyby w stanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne. Żeby powstały, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy.

mówi marszałek Struzik

W tym roku radni województwa do realizacji wytypowali kolejne 82 projekty, z których 7 dotyczy subregionu płockiego. Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zwraca uwagę, że efekty inwestycji realizowanych dzięki środkom przekazywanym w ramach tego instrumentu są doceniane przez lokalną społeczność.

Na realizację Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 98 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć. W subregionie płockim wsparcie samorządu Mazowsza w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego otrzymało 7 inwestycji:

:

 WnioskodawcaNazwa zadaniaŁączna kwota dotacji
1.Powiat PłockiRemont drogi powiatowej nr 2974W Soczewka-Łąck1 560 000,00 zł
2.Gmina BielskPrzebudowa i budowa ulic osiedlowych w m. Bielsk ETAP-II – Część B1 100 000,00 zł
3.Gmina MochowoPrzebudowa dróg gminnych na osiedlu w miejscowości Mochowo-Parcele wraz
z budową kanalizacji deszczowej
589 611,38 zł
4.Miasto SierpcBudowa I etapu ul. Podgórnej w Sierpcu210 000,00 zł
5.Miasto PłockZagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości1 350 718,76 zł
6.Gmina SłupnoBudowa żłobka i świetlicy-klubu w miejscowości Nowe Gulczewo gmina Słupno829 971,00 zł
7.Powiat GostynińskiRemont i adaptacja zabudowanej nieruchomości położonej w Gostyninie na dom pomocy społecznej, z uwzględnieniem likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych3 600 000,00 zł
SUMA9 240 301,14 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *