Program uroczystości Triduum Paschalnego w płockiej katedrze

W Wielki Czwartek w kościele katolickim rozpoczyna się czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. To najważniejszy czas dla osób wierzących. Jak będą wyglądały obchody Triduum Paschalnego w płockiej katedrze?

Obchody Triduum Paschalnego poprzedzi Msza Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będą bp Piotr Libera, który wygłosi także homilię oraz bp Mirosław Milewski.

W Wielki Czwartek

O godzinie 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej, tym samym rozpocznie się Triduum Paschalnego. Mszy przewodniczyć będą bp Piotr Libera oraz bp Mirosław Milewski, który wygłosi homilię.

W Wielki Piątek

O godzinie 9.00 rozpocznie się Liturgia Jutrzni i Godziny Czytań, przewodniczył będzie bp Piotr Libera

O 18.00 rozpocznie się Liturgia na cześć Męki Pańskiej, przewodniczyć jej będą bp Piotr Libera i bp Mirosław Milewski. Ofiary składane na tacę po zakończeniu Adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia rozpoczyna się też nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Komunia św. udzielana jest tylko podczas liturgii adoracji krzyża.

W Wielką Sobotę

O godzinie 9.00 Liturgia Jutrzni i Godziny Czytań, którym przewodniczył będzie bp Mirosław Milewski.

Obchody Wielkiej Nocy (sobota 3 kwietnia)

Wigilia Paschalna o godz. 20:00, przewodniczył będzie bp Piotr Libera, który wygłosi także homilię oraz bp Mirosław Milewski.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi bp Mirosław Milewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *