Przekroczenie prędkości w czołówce zgłoszeń w KMZB. Zagrożenia eliminują również policjanci z grupy Speed

Niezmiennie od kilku lat to przekraczanie prędkości znajduje się w czołówce zagrożeń zgłaszanych przez mieszkańców miasta oraz powiatu płockiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania zdarzeń, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym.  

W tym roku za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do płockiej komendy Policji wpłynęło ponad 60 zgłoszeń dotyczących przekraczania prędkości przez kierowców. Każde tego typu zagrożenie naniesione na mapę jest przez płockich policjantów weryfikowane i sprawdzane.

W przypadku przekroczenia prędkości ponad 65% tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez mundurowych. Odcinki dróg krajowych gdzie obywatele zgłaszali zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego są monitorowane również przez policjantów z mazowieckiej grupy Speed. Oprócz weryfikacji zgłoszeń, mundurowi stanowczo reagują na wszelkie zachowania kierowców godzące w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej można podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w danym otoczeniu. Jako policjanci chcemy być wszędzie tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni naszym mieszkańcom, a niewątpliwie ta aplikacja właśnie w tym pomaga.

Od początku roku za pośrednictwem KMZB wpłynęło do płockiej komendy ponad 170 zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *