Sadzonki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to taki dzień w roku, w którym każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo. W poprzednich latach Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Płocką Radą Seniora zapraszał mieszkanki naszego miasta na koncert. Dla płocczanek wystąpili już m.in.: Marek Dyjak (2020), Szymon Wydra (2019), Krzysztof Kiljański (2018). W tym roku będzie inaczej.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczna oraz zakaz organizacji imprez niemożliwe jest świętowanie tego dnia w już znany sposób. Stąd pomysł na niecodzienną akcję połączoną z promowaniem proekologicznych postaw i dbaniem o środowisko. W dniu 8 marca w godzinach 13:00–17:00 prezydent zaprasza Płocczanki przed Ratusz gdzie, każda z Pań zamiast tradycyjnego kwiatka otrzyma sadzonkę lub nasiona łąk kwietnych, które po posadzeniu będą wspaniałą ozdobą ogrodu lub balkonu.

Każda z Pań otrzyma KOBIERNICZEK – czyli środek, który poprawi stan domowych roślin, jak również będzie idealnym dodatkiem przy sadzeniu drzewek. Niespodzianki dla Płocczanek przygotował również Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, PGO w Płocku oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior “AS”. Liczba sadzonek oraz nasion jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *