Stop hejt szpitalom tymczasowym

Mimo braków kadrowych szpitale tymczasowe są potrzebne – przekonywał podczas konferencji prasowej Marek Martynowski, senator RP z Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami była fala hejtu na szpitale tymczasowe przez opozycję.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

mówił senator Martynowski

Dziś podobne konferencje odbyły się w wielu miastach, gdzie funkcjonują szpitale tymczasowe. W tym płockim przebywa (dane na 15 marca 2021 godzina 8.00) 26 pacjentów.

Tych 26 pacjentów z Płocka i tak należałoby gdzieś położyć. Dzięki szpitalowi tymczasowemu zostali oni w Płocku. Jaka jest alternatywa dla chorych? Uważam, że te placówki są potrzebne, bo nie wiemy co będzie za kilka czy kilkanaście dni. Eksperci mówią, że realnym scenariuszem jest 40 tysięcy przypadków COVID-19 dziennie

– mówił Marek Martynowski.

Senator PiS podczas konferencji przytoczył wypowiedzi parlamentarzystów KO, w których podważają oni zasadność budowy placówek tymczasowych. Według senatora Martynowskiego krytyka jest nieuzasadniona.

Szpitale tymczasowe są atakowane od paru miesięcy, także ten w Płocku. Moim zdaniem dyskusje na temat zasadności działania takich placówek nie mają racji bytu. Chciałbym zaapelować już nie do posłów opozycji, ale generalnie do społeczeństwa, żebyście wyciągali wnioski. Tu nie ma miejsca na krytykę, a na podziękowania za trud pracy całej służby zdrowia. Niezależnie od tego czy pracującej w szpitalu tymczasowym czy w innym

– argumentował senator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *