Ulica Chopina zamknięta. Wyłączone przystanki autobusowe

Od czwartku (4 marca) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Chopina na odcinku od ul. Otolińskiej do Lachmana. W związku z tym wyłączone zostają przystanki autobusowe.

4 marca, jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Płocku, rozpoczną się prace na ul. Chopina związane z przebudową ulicy. Prace będą do odwołania prowadzone na odcinku od ul. Otolińskiej do ul. Lachmana. Zakończa się prawdopodobnie we wrześniu. W tym czasie nieczynny będzie przystanek Kopernika (na remontowanym odcinku ul. Chopina) – autobusy linii 14, 60 i N1 w obydwu kierunkach pojadą objazdem przez przystanki Banacha i Lachmana – autobusy linii 32 na kursach do Lachmana i Targowej od przystanku Chopina, szkoła pojadą trasą: Otolińska (przez przystanek Kołłątaja) – Piłsudskiego (przez przystanek Otolińska – przy McDonald’s) – Lachmana, natomiast kursy z Lachmana będą odbywały się w kierunku Orlenu bez zmian. Na kursach z Targowej od przystanku Otolińska, WORD pojadą trasą: Otolińska – Banacha – Lachmana – Piłsudskiego (przez przystanek Otolińska – przy KFC) – Otolińska (przez przystanek Kołłątaja) – Chopina.

Przebudowa ul. Chopina na odcinku miedzy ul. Otolińską a Lachmana i Spółdzielczej na odcinku od ul. Lachmana do sięgacza al. Piłsudskiego w rejonie wiaduktów drogowych ma na celu. m. in. poprawę odwodnienia terenu i budowę nowej kanalizacji deszczowej. Została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, wyznaczono objazdy dla samochodów i autobusów KM Płock.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich całkowicie przebudowany zostanie fragment ul. Chopina i Spółdzielczej, leżący między skrzyżowaniem z ul. Otolińską, a wiaduktem w al. Piłsudskiego. Zmodernizowane zostaną kolektory deszczowe (nowe będą o bardzo dużej przepustowości), drogowcy ułożą też nową nawierzchnię, chodniki, poprawią zatokę autobusową, a po zachodniej stronie ulicy zbudują drogę rowerową.
Przebudują też skrzyżowanie ul. Chopina z Lachmana i Spółdzielczą. Powstanie w tym miejscu rondo. Na koniec drogowcy zlikwidują jeden ze zjazdów z al. Piłsudskiego na Spółdzielczą (dla nadjeżdżających z Podolszyc to zjazd przed wiaduktem). Rozwiązanie takie podyktowane jest chęcią poprawienia bezpieczeństwa rowerzystów, korzystających z magistrali rowerowej. Zjazd ten przy wiadukcie krzyżuje się właśnie z drogą rowerową i w miejscu tym dochodziło do potrąceń. Zamiast tej drogi powstanie teren zielony, na którym posadzimy ponad 40 klonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *