W obszarze zabudowanym ponad 100 km/h

Jazda samochodem z nadmierną prędkością niesie za sobą nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. O tym najwyraźniej zapomniał 40-letni kierowca audi, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Zapędy do szybkiej jazdy ostudzili policjanci z płockiej drogówki, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli na niego wysoki mandat i 10 pkt karnych.

Wiosenną porą warunki na drogach mogą być nieprzewidywalne i niebezpieczne. Opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci z płockiej drogówki, każdego dnia przy pomocy ręcznych mierników prędkości, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy przerwali szybką i niebezpieczną jazdę 40-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna pędził audi przez obszar zabudowany w Brwilnie, z prędkością 107 km/ h, czyli o 57 km/h szybciej niż jest to dozwolone. Jego zapędy do zbyt szybkiej jazdy, ostudzili policjanci z płockiej drogówki, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli na niego wysoki mandat i 10 pkt karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *