19-latek stracił prawo jazdy na własne “życzenie”

Zaledwie rok temu uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami, a już je stracił i to na własne “życzenie”. Mowa tu o 19-letnim kierowcy audi, który wczoraj został zatrzymany do kontroli przez policjantów z grupy Speed, po tym jak na obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną “50”.

Niestety nadal na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem jest 19 – letni kierowca audi, który wczoraj zatrzymany został do kontroli przez policjantów z grupy Speed. Młody kierowca, ponad dwukrotnie na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną ,,50”.

tłumaczy Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

W obliczu takiego lekceważenia przepisów, reakcja mundurowych była stanowcza. Uzyskane zaledwie rok temu przez 19-latka uprawnienia do kierowania pojazdami, zostały mu  zatrzymane. Ponadto policjanci nie stosując żadnej taryfy ulgowej dla młodego kierowcy, nałożyli na niego wysoki mandat oraz 10 pkt karnych. Najbliższe trzy miesiące 19-latek z Legionowa ,,odpocznie” od kierownicy. Być może czas ten ostudzi jego zapędy do zbyt szybkiej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *