Już można korzystać z miejskich rowerów

Płoccy rowerzyści już mogą korzystać z Miejskiego Roweru. Do ich dyspozycji jest ponad 50 stacji i ponad pół tysiąca rowerów.

Płocki Rower Miejski wzbogacił się o nowe stacje i rowery, dzięki PKN ORLEN. Koncern wspólnie z Nextbike Polska uruchomił 25 nowych stacji oraz 250 rowerów. Dołączone do płockiego systemu stacje i flota spowodują, że Płock jest najlepiej wyposażonym w tym zakresie miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Nowe wypożyczalnie sfinansowane przez PKN ORLEN powstały zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta, także na lewym brzegu Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie. Rowery można będzie wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 oraz ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej. Wypożyczenie jednośladów możliwe będzie również przy skrzyżowaniach – ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

Miasto podpisało umowę z firmą Nextbike na obsługę miejskich stacji na kolejne dwa lata. Rowery miejskie pojawiły się w Płocku w październiku 2018 roku. Od tego czasu zostały wypożyczone ponad 519 tys. razy a do systemu dołączyło blisko 25,5 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *