Kolejny raz monitoring miejski pomógł w zatrzymaniu złodzieja

To dzięki operatorowi monitoringu miejskiego Policja w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia kradzieży pieniędzy zatrzymała 36-letniego mieszkańca powiatu płockiego. Pracownik  monitoringu, który szczegółowo przeanalizował archiwalne nagrania z kamer dokładnie „wyśledził” miejsce, gdzie może znajdować się złodziej.

W momencie, kiedy 24 kwietnia dyżurny Policji zwrócił się z prośbą do operatora monitoringu miejskiego ze Starego Rynku  o przejrzenie materiału archiwalnego pod kątem ustalenia trasy ucieczki mężczyzny kradzionym Renault Clio, natychmiast przystąpiono do działania.  Jednocześnie pracownik monitoringu przekazał dokładny rysopis sprawcy pracownikom z  punktu przy al. Kilińskiego, którzy również rozpoczęli przeglądanie nagrań z kamer znajdujących się w ich dyspozycji.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Bardzo dokładny przegląd monitoringu wykazał, że sprawca z określonego miejsca, wskazanego wcześniej przez Policję udał się w rejon jednego ze skrzyżowań, a następnie wjechał w osiedle. Natychmiast o tych ustaleniach powiadomiony został dyżurny KMP. Przekazana informacja okazała się strzałem w dziesiątkę.  Jeszcze tego samego dnia około godz. 18.10 dyżurny Policji poinformował, że dzięki szczegółowej analizie przez operatora monitoringu nagranego materiału, udało się zatrzymać sprawcę kradzieży we wskazanym przez niego rejonie.

Monitoring miejski, który jest w strukturach Straży Miejskiej ma w swoim zakresie m.in. wspomaganie w działaniu służb mundurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *