Kolizje, pijani kierowcy, kontrole. Policja podsumowała świąteczny weekend

Był to bezpieczny, świąteczny weekend  na terenie działania płockiej komendy Policji. Podczas ostatnich dni na drogach regionu płockiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 18 kolizji drogowych.

Na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym kierującego fiatem ( w Staroźrebach), który nie dość, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to kierował pojazdem niesprawnym technicznie i bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli prędkości pojazdów na obszarze zabudowanym, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji, zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Jeden z nich pędził ulicami miasta z prędkością 137 km/h. 

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjanci skontrolowali także kilkanaście obiektów sakralnych. Kontrole te przebiegły bez uwag.

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących zakłóceń, awantur domowych, gromadzenia się osób jak i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jednak nie była to taka liczba zgłoszeń, która odbiegała by od „standardowej” ich liczby podczas weekendów.

dodaje Lewandowska

Zarówno przed świętami jak i w ich trakcie, mundurowi podejmowali interwencje wobec osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas ostatnich trzech dni za niestosowanie się do tego obowiązku,  mundurowi nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i sporządzili kilkanaście notatek z wnioskiem o ukaranie do sądu. Część z interwencji została zakończona pouczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *