Maciej Bartoszek nowym trenerem Wisły Płock

Nowym trenerem Wisły Płock został Maciej Bartoszek, który zastąpił na stanowisku odchodzącego Radosława Sobolewskiego. 44-letni szkoleniowiec podpisał z naszym klubem kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

fot. Mateusz Ludwiczak

Maciej Bartoszek urodził się 12 kwietnia 1977 roku we Włocławku. Ostatnio (od 6 marca 2020 do 11 marca 2021) był szkoleniowcem Korony Kielce. W swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził też między innymi Chojniczankę Chojnice, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, Zawiszę Bydgoszcz, Legionovię Legionowo, Pelikana Łowicz czy GKS Bełchatów.

Wraz z nowym szkoleniowcem pracę w naszym klubie jako asystent trenera rozpocznie Mateusz Sobota, w przeszłości sprawujący różne funkcje w Ruchu Radzionków, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Garbarni Kraków oraz Ruchu Chorzów. Z klubem pożegna się natomiast także drugi po Mariuszu Kondaku dotychczasowy asystent trenera Sobolewskiego – Slawomir Nazaruk, któremu serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz Wisły Płock i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał. O tym już dzisiaj dowiedzą się zawodnicy, a w każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy piłkarze mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie

powiedział nowy szkoleniowiec po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

Sztab szkoleniowy Nafciarzy na ostatnią część sezonu 2020/2021

trener Maciej Bartoszek, trenerzy asystenci Łukasz Nadolski i Mateusz Sobota, trener bramkarzy Artur Łaciak, trener przygotowania fizycznego Mateusz Oszust, kierownik drużyny Piotr Soczewka, sztab medyczny: Wirosław Siemiątkowski, Marcin Miecznikowski, Krzysztof Mysera, Katarzyna Grzybowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *