Na imprezie ukradł koledze kartę do bankomatu. Potem 10 tys. zł. Teraz usłyszał 26 zarzutów

Policjanci z Komisariatu Policji w Płocku przedstawili 40-latkowi ponad 20 zarzutów kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy. Płocczanin podczas towarzyskiego spotkania ukradł kartę do bankomatu swojemu koledze, po czym po wykonaniu kilkunastu transakcji i zakupów, wypłacił z jego rachunku ponad 10 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do zarzutów a jak się okazało, przestępstw tych dopuścił się w okresie tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Towarzyskie spotkanie zakrapiane alkoholem skończyło się do płocczanina stratą ponad 10 tysięcy złotych. Wszystko za sprawą jednego z towarzyszy, który po tym jak usłyszał w rozmowie podany przez samego właściciela kod PIN do karty bankomatowej, postanowił ją ukraść. Kiedy już mu się to udało, rozpoczął wypłacanie gotówki z bankomatów. Po kilkukrotnych wypłatach w różnych miejscach udał się jeszcze na zakupu po elektronarzędzia i sprzęt samochodowy. Rachunki za towar sięgające nawet po kilkaset złotych opłacał skradzioną kartą.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Wyrachowany złodziej wpadł podczas policyjnej kontroli. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim sprzęt zakupiony za skradzione pieniądze. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z Komisariatu Policji w Płocku przedstawili 40-latkowi aż 26 zarzutów kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy. Podejrzany przyznał się do zarzutów. Jak się okazało przestępstw tych dopuścił się w okresie tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Pamiętajmy, by chronić swój PIN do karty. Nie zapisujmy go na karcie czy na kartce noszonej w portfelu. Jeśli posługujemy się w sklepie terminalem płatniczym, zasłońmy ręką wpisywany kod, aby żadne oczy lub zainstalowana kamera nie mogły go dostrzec. Pamiętajmy też o zabraniu karty z czytnika po zakończeniu transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *