Oferował “lewe” papierosy. Wpadł w ręce policji

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy policji nie ustają w walce z wprowadzaniem do obrotu nielegalnych towarów, w tym wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Likwidowanie składów „lewych” papierosów czy tytoniu, zatrzymywanie handlujących niedozwolonymi wyrobami skutecznie zmniejsza czarnorynkowe zaplecze na terenie regionu płockiego.  

Wczoraj po południu, płoccy operacyjni zarekwirowali ponad sześć tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. 67-latek nielegalny tytoń oferował przechodniom na jednej z płockich ulic. Mężczyzna skrupulatnie ukrywał papierosy w pustostanie. Myśląc, że nie zostanie „przyłapany” wynosił ze swojego magazynu wyliczoną ilość paczek papierosów, przekazując dalej nielegalny towar kupującym. Wpadł na gorącym uczynku. Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do płockiej komendy policji.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowym, 67-latek usłyszy zarzuty.

Policjanci przypominają! Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno–skarbowych i zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *