Oszacowano straty. Miasto czeka na odpowiedź Wojewody

Oszacowano straty po fali powodziowej w Płocku. Prace zakończyła komisja ds. szacowania strat w infrastrukturze komunalnej. Według raportu szkód jest sporo.

Komisja po dokonaniu wizji w terenie stwierdziła, że kra, woda uszkodziła:

  • Most Solidarności przez rzekę Wisłę, stalowy, podwieszony – Uszkodzenie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowej podpory P2 przez krę stykającą się bezpośrednio z podporą.
  • budynek sportowo-administracyjny Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego: pomieszczenia piwniczne: min, – odspojenie farby i tynku ze ścian, zawilgocenie ścian i posadzek, zawilgocenie i wyboczenie ościeżnic i skrzydeł drzwiowych drewnianych. oprzyrządowanie w kotłowni olejowej. Sala gimnastyczna: zawilgocenie i wybrzuszenie posadzki sportowej drewnianej wraz z konstrukcją – zawilgocenie ścian i podłoża.
  • nabrzeże im. St. Górnickiego w Płocku – teren od Mostu im. Legionów Piłsudskiego do PTTK MORKA. Zakres uszkodzeń obejmuje elementy małej architektury, place zabaw, uszkodzenia nawierzchni, latarnie itp, zniszczone lub przewrócone latarnie oświetleniowe.
  • wiata gastronomiczna – kompleks lokali usługowych: zakres uszkodzeń obejmuje: zalane ściany i posadzkę w kompleksie lokali usługowych, wypaczone drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne.
  • molo – uszkodzenie konstrukcji wymagające zabezpieczenia antykorozyjnego.

Przygotowany protokół przez Komisję ds. szacowania strat powstałych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w infrastrukturze został przesłany do Wojewody Mazowieckiego. Miasto zgłosiło także szkody do ubezpieczyciela. Obecnie oczekujemy na decyzje w tej sprawie.

mówi Konrad Kozłowski z biura prasowego UMP

Kwota 1 830 586,93 zł nie uwzględnia szacowanych na sumę 116 564,70 zł kosztów ekspertyz. Nie uwzględnia także kosztów naprawy wszystkich uszkodzeń mola, których skala będzie znana dopiero po wykonaniu ekspertyzy części podwodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *