Pijany, bez uprawnień za kierownicą. Grozi mu do 2 lat więzienia

To było skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie 33-latka z powiatu płockiego. Mężczyzna pomimo tego, że pił alkohol zdecydował się wsiąść za kierownicę niesprawnego fiata. Na dodatek jak się okazało, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latkowi grozi teraz kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielny wieczór oficer dyżurny płockiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy fiata, który miał poruszać się po drogach w gminie Staroźreby. Informację tą szybką potwierdzili policjanci z Posterunku Policji w Staroźrebach.

Mundurowi zatrzymali do kontroli fiata, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 33-latka, ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Pojazd, którym poruszał się mieszkaniec powiatu płockiego był niesprawny technicznie i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto jak się okazało po sprawdzeniu w bazach danych, 33-latek nie miał prawa wsiąść za kierownicę ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

tłumaczy Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Za to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna poniesie konsekwencje.Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *