Piraci drogowi na celowniku policji

W wyniku wzmożonych kontroli prędkości na drogach regionu płockiego, mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, aż trzem kierowcom. Amatorzy szybkiej jazdy, na obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubny rekordzista, pędził w centrum miasta z prędkością ponad 120 km/h. Płoccy policjanci zapowiadają kontrole i surowe konsekwencje dla piratów drogowych.

W okresie Wielkanocnym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, prowadzą wzmożone kontrole na drogach. Na celowniku mundurowych jest prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Tylko podczas minionej doby, policjanci zatrzymali uprawniania do kierowania aż trzem kierowcom, którzy zlekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym.

Pierwszy z kierowców zatrzymany został do kontroli w Soczewce. 30-latek nie zważając na ograniczenie prędkości, pędził swoim bmw z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Jego jazdę przerwali mundurowi z wydziału ruchu drogowego. Policyjna kontrola zakończyła się do płocczanina utratą uprawnień, wysokim mandatem i 10 pkt karnymi.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Kolejny z amatorów szybkiej jazdy został zatrzymany do kontroli drogowej w Słubicach. Kierowca renault za jazdę z prędkością 116 km/h na obszarze zabudowanym, musiał pożegnać się ze swoim uprawnieniami. Dołączył tym samym do grona ponad 20 kierowców, którzy w ostatnich tygodniach właśnie przez nadmierną prędkość na drogach regionu płockiego, straciło prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 28-latek z Płocka, który aleją Piłsudskiego pędził audi z prędkością ponad 120 km/h. Jego niebezpieczną jazdę przerwali policjanci. Miłośnik szybkiej jazdy na najbliższe trzy miesiące stracił swoje uprawnienia a na jego konto trafiło 10 pkt karnych. Policyjna kontrola zakończyła się również nałożeniem na 28-latka wysokiego mandatu karnego.

dodaje Lewandowska

Pośpiech na drodze nie popłaca. Utrata prawa jazdy jest najmniej dotkliwą karą jaka może spotkać kierowcę za zbyt szybką jazdę. Konsekwencje niebezpiecznej jazdy mogą być o wiele poważniejsze w skutkach, dlatego policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu, ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *