Święto Miłosierdzia Bożego w Płocku

W Święto Miłosierdzia Bożego, w niedzielę 11 kwietnia br., centralna Msza św. w Płocku sprawowana będzie w katedrze płockiej o godz. 10.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera. W tym roku przypada 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie” św. s. Faustynie Kowalskiej.

Ponadto 11 kwietnia br. Msze św. w Święto Miłosierdzia Bożego będą sprawowane w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 15.30 oraz 17.00. Głównym kaznodzieją tego dnia będzie ks. Andrzej Pieńdyk, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, były rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. O godz. 15.00 – Godzinie Miłosierdzia – odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Z racji na ograniczenia (w Sanktuarium może znajdować się maksymalnie 8 osób) sugeruje się, aby wierni korzystali z transmisji na kanale YouTube Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Będzie tam również transmitowana nocna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, od godz. 19.00 (sobota) do 6.00 (niedziela). Pierwszą godzinę adoruje młodzież z KSM; od godz. 20.00 do 1.00 adorują siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w ciszy; od godz. 1.00 do 2.00 adorują mężczyźni (Różaniec Męski); od 2.00 – Rycerze Jana Pawła II; od godz. 3.00 – Wspólnota Miłosierdzia przy Sanktuarium; od godz. 4.00 – siostry ZMBM; od godz. 5.00 do 6.00 – Kościół Domowy.

Święto Miłosierdzia Bożego (Niedziela Miłosierdzia) zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II w 2000 roku, zgodnie z wolą Jezusa Miłosiernego, zapisaną w „Dzienniczku” św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia (Dz. 299)”; „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski” (Dz. 699); „Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest Świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu ” (Dz. 742).

Święto Miłosierdzia Bożego odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. ​

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *