Z pracy wprost do więzienia

Realizują setki skutecznych ustaleń i nakazów doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. To wybrana grupa funkcjonariuszy z płockiej komendy policji, która wczoraj w zaledwie kilka godzin zatrzymała kolejne osoby poszukiwane przez organy ścigania. Jeden z zatrzymanych to 38-letni mieszkaniec wielkopolski, który prosto z zakładu pracy trafił do więzienia. Tam spędzi najbliższe lata swojego życia.

Są profesjonalni w swoich działaniach i skuteczni. A mowa tu o grupie policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy, która każdego tygodnia zatrzymuje na terenie regionu płockiego, osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Wielu przestępców ukrywa się miesiącami a nawet latami. Celowo zmieniają również miejsca przebywania aby nie wpaść w ręce policjantów. Ale nie udaje im się zwieść płockich policjantów, którzy szybko wpadają na ich trop.  Wczoraj do grona zatrzymanych dołączyło kolejnych dwóch mężczyzn.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Jeden z nich wczesnym rankiem został zatrzymany na terenie zakładu pracy w Płocku. Zaskoczony wizytą policjantów 38-latek z województwa wielkopolskiego, poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież. Prosto z miejsca pracy został przetransportowany do więzienia. Tam spędzi najbliższe lata swojego życia.

Kolejny z poszukiwanych zatrzymany został przez policjantów w jednym z mieszkań w Płocku. Przymusowe doprowadzenie 20-latka do prokuratury, podyktowane było wydanym zarządzeniem o jego zatrzymaniu w związku ze śledztwem dotyczącym gróźb karalnych. Płocczanin uchylał się od obowiązku stawiennictwa na czynności procesowe, ale kres temu postawili policjanci. 20-latek już przed południem został doprowadzony do prokuratury w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *