Zarzuty rozboju, kradzieży rozbójniczej. 36-latek w areszcie

Zatrzymany przez policjantów 36-latek podejrzany o kradzież samochodu i kaset z pieniędzmi w dwóch płockich sklepach, decyzją sądu został aresztowany. Wczoraj w płockiej prokuraturze usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w sobotę policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach w sklepach na terenie miasta, podczas których sprawca działał w ten sam sposób – odpychał ekspedientki od kasy po czym wyrywał z lady metalowe kasety z pieniędzmi. Uciekając z ostatniego miejsca przestępstwa uszkodził swoje auto więc wpadł na pomysł, aby ukraść inny pojazd ,,metodą na policjanta”. Plan ten zrealizował a jego ofiarą padła kobieta, która właśnie parkowała swój pojazd. Podejrzany podbiegł do kierującej renault, przedstawił się za policjanta i polecił aby natychmiast wysiadła z pojazdu. Kiedy zdezorientowana sytuacją kobieta wysiadała, ten wsiadł za kierownicę i ją odepchnął, a później odjechał.

Szybko jednak został namierzony przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy Policji. Podejrzanym o kradzież i rozboje okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu płockiego. W skradzionym renault przewoził metalową kasetę z pieniędzmi.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania . Sąd do tego wniosku przychylił się. Podejrzany 36-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa których się dopuścił  grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *