Tomasik z kolejną misją w Wiśle Płock

Wisła Płock S.A. i Piotr Tomasik doszli do porozumienia w sprawie kolejnej misji bocznego obrońcy. Oznacza to, że zawodnik występujący z numerem 7. na niebiesko-biało-niebieskiej koszulce w sezonie 2021/2022 nadal będzie reprezentował barwy Nafciarzy. Od teraz kontrakt podpisany przez Tomasika obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, a co więcej, w umowie zawarta została opcja przedłużenia współpracy o dwanaście miesięcy.

33-letni Piotr Tomasik nasze szeregi zasilił 21 czerwca 2019 roku. Wówczas w Muzeum Mazowieckim w Płocku ogłosiliśmy pozyskanie doświadczonego bocznego obrońcy, który poprzednio występował w Lechu Poznań, a swoje największe sukcesy świętował nieco wcześniej w barwach Jagiellonii Białystok.

W sezonie 2019/2020 Tomasik wystąpił w 26 ligowych meczach, w których zaliczył 3 bramki i 2 asysty. Na listę strzelców wpisywał się w spotkaniach z Rakowem Częstochowa (2:1), Arką Gdynia (4:1) oraz ŁKS Łódź (2:0). Z uwagi na problemy zdrowotne na początku rundy wiosennej opuścił kilka kolejek, ale mimo to zagrał w 13 meczach, notując asystę przy ważnym golu Dušana Lagatora z Lechią Gdańsk (1:0). Jego dotychczasowy bilans w naszym klubie to 41 występów, ale wiemy już, że na tym nie koniec i kolejna misja Piotrka w Wiśle Płock potrwa przynajmniej o rok dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *