W Płocku przybywa łąk

Z okazji Światowego Dnia Pszczoły i Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności Fundacja Orlen i Biuro Ochrony Środowiska PKN ORLEN zaprosiło pracowników do wspólnego siania łąki na ul. Długiej przy Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. 

Akcja siania poprzedzona była warsztatami przeprowadzonymi przez Fundację Łąka. Wolontariusze dowiedzieli się m.in. dlaczego trawnik warto zastąpić łąką, gdzie ją siać i jak przygotować odpowiednio teren oraz jakie rośliny są odpowiednie do jej założenia. Następnie wszyscy ochoczo przystąpili do siania łąki. Na koniec każdy otrzymał paczkę z nasionami, by móc wykorzystać zdobytą wiedzę i założyć łąkę w swoim najbliższym otoczeniu.

Inicjatywa siania łąk kwietnych jest odpowiedzią za zmieniające się trendy w projektowaniu przestrzeni miejskiej oraz wpisuje się w założenia Strategii bioróżnorodności UE do 2030 r. Dzięki naszej wspólnej pracy powstało jej blisko 14 arów i już mamy plany na kolejne 

podsumowuje Adam Tworkowski – Dyrektor Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN.

Akcja „Posiej z nami łąkę!” została zorganizowana w ramach projektu „Kwitnąca stacja” realizowanego przez Fundację Łąka i finansowanego przez Fundację Orlen, przy wsparciu Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN. W ramach projektu na jesieni 2020 powstała łąka na stacji paliw na ul. Chemików 7 o powierzchni 750 m2 oraz w maju 2021 r. w Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym k/Płocka (150 m2). 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *