140 km/h ulicami miasta – amator szybkiej jazdy zatrzymany do kontroli przez grupę Speed

Niestety, w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci z mazowieckiej grupy Speed, którzy stanowczo reagują na ignorowanie obowiązujących limitów prędkości. Tym razem 34-letni kierowca forda po spotkaniu z z mundurowymi ze Speed-a, stracił prawo jazdy, po tym jak na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 140 km/h.

W minionym tygodniu na celowniku policyjnego miernika prędkości znalazł się pędzący ulicami miasta ford. Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym kierowca pędził 140 km/h. Nieodpowiedzialny płocczanin natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych ze Speed-a. Okazało się, że za kierownicą forda siedział 34-letni płocczanin.

Mundurowi zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli na niego wysoki mandat karny. Na konto płocczanina trafiło 10 pkt karnych.

Miejmy zawsze na uwadze fakt, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

apeluje Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Ponadto przypominamy, że od 1 czerwca br. obowiązuje ograniczenie prędkości do 50/h w obszarze zabudowanym przez CAŁĄ DOBĘ. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *