Powiat Sierpecki

W Sierpcu uruchomiono nowoczesną pracownię rentgenowską

Szpital w Sierpcu ma nową pracownię rentgenowską. Wyposażona została w nowoczesny aparat cyfrowy RTG z możliwością wykonywania zdjęć posturalnych kręgosłupa przy wadach postawy i kości długich.

materiały prasowe

Pracownia już przyjmuje pacjentów. Aparat kosztował ponad 800 tys. zł. Był on możliwy dzięki środkom otrzymanym od Darczyńców. Nowy sprzęt to lepsza jakość usług i większe bezpieczeństwo pacjentów, a oddanie do użytku nowej pracowni to ważne wydarzenie dla rozwoju szpitala w Sierpcu. Dodatkowo, placówka od województwa mazowieckiego otrzymała defibrylatory i ssaki elektryczne. To nie wszystko, bo podczas uroczystego otwarcia pracowni rentgenowskiej symbolicznie ,,wkopano szpadel” pod budowę Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *