60 tys. zł dla strażaków z gminy Bodzanów

Kolejne środki z budżetu Mazowsza trafią do mazowieckich ochotniczych straży pożarnych. Radni województwa podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 3,7 mln zł na dofinansowanie m.in. do zakupu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu. Wsparcie otrzymają także jednostki z subregionu płockiego. W sumie w tym roku pomoc samorządu województwa wpłynie do 56 jednostek OSP z regionu.

To już kolejne wsparcie w tym roku, które kierujemy właśnie w stronę mazowieckich OSP. To tylko pokazuje, jak wielkie są potrzeby. Praktycznie w ciągu całego roku spływają do nas prośby ze strony samorządów lokalnych o pomoc w zakupie czy to samochodów, czy specjalistycznego sprzętu czy chociażby dokonania niezbędnych remontów strażnic. Ostatnio na ten cel przeznaczyliśmy 15 mln zł, a dziś kolejne 3,7 mln zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie stabilna sytuacja finansowa naszego regionu. Pomagamy.  

– zauważa marszałek Adam Struzik

2 jednostki OSP z subregionu płockiego otrzymają wsparcie na zakup sprzętu: w tym aparatu powietrznego, drabin, zasysaczy, motopompy pływającej i umundurowania. Na ten cel władze regionu przeznaczą 60 tys. zł. Pieniądze trafią do gminy Bodzanów, do strażaków z Wiciejewa oraz Gromic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *