Kolejny żłobek na terenie gminy Gąbin

Na terenie powiatu płockiego powstaną kolejne miejsca opieki nad dziećmi. Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podpisano kolejne umowy. Dofinansowanie trafiło także do Miasta i Gminy Gąbin.

– To jeden z najważniejszych projektów rządowych dotyczący wsparcia dla instytucji rodziny. Gratuluję wsłuchania się w głos mieszkańców, ich potrzeby, bo tego typu placówki, które wspierają dzieci, rodziny mają wymiar nie tylko społeczny, ale i ekonomiczny – dodał.

– mówił Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki

W tym roku na terenie Mazowsza powstanie takich miejsc kilka, do rozdysponowania jest w sumie ponad 58 mln zł. Kolejny żłobek powstanie w gminie Gąbin. Wniosek złożony przez tamtejszy samorząd został pozytywnie zaopiniowany.

To jest już nasz trzeci żłobek, który powstanie w naszej gminie. Co roku zwiększamy liczbę miejsc dzieci, które przyjmujemy do placówki i cały czas w nie inwestujemy. Program „Maluch+” jest dla nas niezwykle ważny. Widzimy jak wpływa na rozwój demograficzny. W miejscach gdzie mamy placówki – Gąbinie i Nowym Grabiu – rozwijają się nowe tereny budowlane, to strzał w 10 na potrzeby młodych rodzin, dlatego zdecydowaliśmy się na założenie trzeciego żłobka.

– mówił Krzysztof Jadczak Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin.

Podczas spotkania podpisano dwie umowy dla Miasta i Gminy Gąbin. Opiewają one na łączną kwotę 654 tys. zł. To pieniądze na utworzenie 16 miejsc opieki w Żłobku Samorządowym w Dobrzykowie oraz na utworzenie 9 miejsc opieki w Żłobku Samorządowym w Gąbinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *