Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowali z ruchu dzięki obywatelskiej postawie

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj przed południem na jednej z płockich ulic. Świadkowie widząc siedzącego za kierownicą samochodu mężczyznę, który nie potrafił zapanować nad pojazdem natychmiast podbiegli do niego i powstrzymali go od dalszej jazdy. Okazało się, że powodem tej nieudolnej jazdy był stan trzeźwości 46-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u mieszkańca Pomorza ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna wzorowa reakcja świadków na widok nietrzeźwego za „kółkiem” miała miejsce w gminie Staroźreby. Tam świadkowie udaremnili jazdę 48-latka, który wsiadł za kierownicę seata mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu płockiego nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki obywatelskiej postawie nietrzeźwi kierowcy, którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, zostali wyeliminowani z ruchu. Teraz za swoje wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 2 lat pobawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *