Pijany traktorzysta – recydywista z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Wyszogrodzie zatrzymali do kontroli kierującego ursusem. 63-letni traktorzysta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i jak się okazało dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. A jakby tego było mało, przestępstw tych dopuścił się w okresie tzw. recydywy.

Patrolujący gminne drogi policjanci z posterunku w Wyszogrodzie zwrócili uwagę na kierującego ciągnikiem rolniczym, którego jazda wzbudzała poważne wątpliwości u mundurowych, co do stanu trzeźwości traktorzysty. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ursusa do kontroli. Szybko okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego 2,5 promila alkoholu. I to był dopiero początek poważnych przewinień 63-latka.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu płockiego posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a przestępstw tych dopuścił się w okresie tzw. recydywy. 63-latek nie miał żadnych argumentów na swoje usprawiedliwienie. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od ursusa, za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Wkrótce mieszkaniec powiatu płockiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *