Policyjna łódź zwodowana – wodny patrol ruszył na wodę

Jak co roku o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą zadbają policjanci pełniący służbę na łodziach policyjnych. Mundurowi patrolując rzekę Wisłę zwracać będą uwagę na wszelkie niebezpieczne zachowania osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Współpracować będą z funkcjonariuszami straży rybackiej i ratownikami WOPR-u.

Płoccy policjanci zwodowali już łódź, która wykorzystana będzie do patrolowania rzeki Wisły w nadchodzącym sezonie. W użytkowaniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku są trzy łodzie motorowe. Odcinek rzeki Wisły jaki patrolują policjanci na łodziach, wynosi blisko 70 km i biegnie od miejscowości Chmielewo do granic z Włocławkiem.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku oddelegowani do działań na wodzie posiadają uprawnienia ster motorzysty oraz specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Ich zadaniem jest między innymi sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego, a w sezonie letnim dbanie o bezpieczeństwo wszystkich, którzy wypoczywają nad wodą.

Policjanci zwracać również będą uwagę na osoby nielegalnie łowiące ryby. W realizacji swoich zadań współpracować będą z funkcjonariuszami straży rybackiej i ratownikami WOPR-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *