Poszukiwany uciekał przed policyjną kontrolą pojazdem ze skradzionymi tablicami

27- latek uciekał przed policyjną kontrolą, pojazdem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. W bagażniku opla policjanci znaleźli w bańkach olej napędowy, który podejrzany ukradł na stacji paliw. I to nie były jedyne powody do jego ucieczki. Płocczanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, podczas patrolowania drogi krajowej w miejscowości Słupno postanowili zatrzymać do kontroli opla, którego kierujący popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Siedzący za kierownicą pojazdu, młody mężczyzna nie miał jednak zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli i zaczął gwałtownie przyspieszać. Nie reagował na nadawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca opla został zatrzymany, kiedy zjechał z drogi publicznej w „ślepą uliczkę”. Szybko okazało się, że powodów do ucieczki miał wiele.

opowiada Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

27-latek kierował oplem bez wymaganych uprawnień, a pojazd miał założone skradzione tablice rejestracyjne. W bagażniku pojazdu policjanci ujawnili kilka beczek z zawartością oleju napędowego. Szybko wyszło na jaw, że paliwo podejrzany ukradł na jednej z podpłockich stacji paliw. 27-latek ponadto poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet kilka lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *