Szukała go policja. Wpadł, bo nie miał kasku

Poszukiwany 37-latek, celem odbycia kary pozbawienia wolności został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. Mężczyzna kierował motorowerem bez kasku ochronnego. Dodatkowo miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policyjna kontrola ujawniła również fakt, posiadania przez niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący gminne drogi w Bielsku zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Jego jazda jak i brak kasku ochronnego podczas jazdy, wzbudziły podejrzenia mundurowych, co do stanu trzeźwości kierującego. Niestety, podejrzenia szybko potwierdziły się, a dalsza kontrola ujawniła kolejne, niezgodne z prawem działania mężczyzny.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 37-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. I jak by tego było mało, mieszkaniec powiatu płońskiego poszukiwany był przez organy ścigania celem odbycia kary pozbawienia wolności.

37-latek został zatrzymany. Wkrótce trafi za mury więzienia a o dalszych konsekwencjach prawnych jakie poniesie, będzie decydował już sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *